Utworzono: sobota, 20 kwiecień 2024 08:00
W dniu 19.04.2024r. mimo pracowitego dnia druhów działających podczas wypadku i kolizji na terenie naszej gminy, opiekunowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej zorganizowali kolejną zbiórkę połączoną z zabawą dla naszej młodzieży.
Podczas spotkania uczestnicy mogli zapoznać się ze sprzętem, który jest na wyposażeniu samochodu ratowniczo - gaśniczego, ale także mogli lepiej się poznać i dobrze wspólnie bawić. Podczas tych ćwiczeń nie mogło zabraknąć również szkolenia z musztry dla naszej młodzieży. Dziękujemy za duże zaangażowanie opiekunów i MDP. Dzięki takim szkoleniom Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza poznaje sprzęt, ale równocześnie uczy się zachowania w sytuacjach kryzysowych takich jak zagrożenie zdrowia i życia z którym mogą spotkać się podczas każdego swojego dnia. Taka praca z młodzieżą to nasze wspólne bezpieczeństwo.

Utworzono: sobota, 20 kwiecień 2024 07:44
W dniu 19.04.2024r. o godz. 15:35 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do kolejnego wypadku samochodu osobowego na Autostradzie A2 gm. Kościelec. W zdarzeniu brał udział jeden samochód osoby. Jedna osoba została zabrana przez ZRM do szpitala.
GBA KSRG Ruszków Pierwszy,
Policja,

Zespół Transportu Medycznego Falck, który najechał na zdarzenie.

Utworzono: sobota, 20 kwiecień 2024 07:33
W dniu 19.04.2024r. o godz. 13:23 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do kolizji w miejscowości Kościelec DK 92. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe i podróżowały łącznie dwie osoby.
Policja.

Utworzono: poniedziałek, 15 kwiecień 2024 11:00
W dniu 15.04.2024r. po godz.05:56 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do wypadku drogowego w którym brały udział ciągnik siodłowy na Autostradzie A2 gm. Kościelec. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przewieziona przez ZRM do szpitala.
GBA  KSRG Ruszków Pierwszy,
Policja.

Utworzono: sobota, 13 kwiecień 2024 07:19
W nocy z 12 na 13.04.2024r. o godz.01:52 Powiatowe Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kole zadysponowało zastęp GBA 3/24 VOLVO OSP Trzęśniew do pomocy podczas pożaru w miejscowości Koło ul. Toruńska, który dotyczył budynku mieszkalnego - pustostanu. W wyniku zdarzenia na czas trwania działań ewakuowanych zostało 12 osób z budynku wielorodzinnego.
GCBA JRG Koło,
SHD JRG Koło,